2018 Class D Championship |
New York State
Section IV |
PLAY-IN |
ROUND 1 |
QUARTER FINALS |
SEMI FINALS |
CHAMPIONSHIP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1. Newfield (16-2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6:00 PM @ Newfield |
|
|
|
|
|
2/23/2018 |
1. Newfield (17-2) |
|
|
|
8.
Hunter-Tannersville (12-7) |
|
|
|
|
|
6:00 PM @ H-T |
|
|
|
|
|
2/20/2018 |
8.
Hunter-Tannersville (13-7) |
|
|
|
|
|
81-34 |
|
|
|
|
9. Milford (12-8) |
|
|
|
|
|
43-41 |
|
6:00PM @ SUNY Oneonta |
|
|
|
|
|
2/27/2018 |
1. Newfield (18-2) |
|
|
4. Delaware Acad & CS
(12-7) |
|
|
|
|
|
6:00 PM @ Delhi |
|
|
|
|
|
2/20/2018 |
4. Delaware Acad & CS (13-7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13. Sharon Springs
(9-11) |
|
|
|
|
|
76-36 |
6:00 PM @ Delhi |
|
|
|
|
|
2/23/2018 |
4. Delaware Acad & CS
(14-7) |
|
|
|
5. Morris (17-3) |
|
58-43 |
|
|
|
6:00 PM @ Morris |
|
|
|
|
|
2/20/2018 |
5. Morris (18-3) |
|
|
|
|
|
73-58 |
|
|
|
|
12. Charlotte
Valley (11-9) |
|
|
|
|
|
77-54 |
|
|
6:00PM @ SUNY Oneonta |
|
|
|
|
|
3/3/2018 |
1. Newfield (19-2) |
|
2. South Kortright
(16-2) |
|
|
|
2018 Class D Champion |
|
6:00 PM @ South Kortright |
|
|
|
|
|
2/20/2018 |
2. South Kortright
(17-2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15. Worcester
(8-10) |
|
|
|
|
|
52-37 |
6:00 PM @ Stamford |
|
|
|
|
|
2/23/2018 |
2. South Kortright (18-2) |
|
|
|
7. Franklin (11-6) |
|
|
|
|
|
6:00 PM @ Franklin |
|
|
|
|
|
2/20/2018 |
7. Franklin (12-6) |
|
|
|
|
|
50-47 |
|
|
|
|
10. Margaretville
(12-7) |
|
|
|
|
|
63-48 |
|
7:45PM @ SUNY Oneonta |
|
|
|
|
|
2/27/2018 |
2. South Kortright (19-2) |
|
|
3.
Gilbertsville-Mt. Upton (18-2) |
|
|
56-43 |
|
|
6:00 PM @ GMU |
|
|
|
|
|
2/20/2018 |
3. Gilbertsville-Mt. Upton
(19-2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14. Jefferson (8-10) |
|
|
|
|
|
72-54 |
6:00 PM @ GMU |
|
|
|
|
|
2/23/2018 |
3. Gilbertsville-Mt. Upton
(20-2) |
|
|
|
6. Deposit/Hancock
(11-8) |
|
52-48 |
|
|
|
6:00 PM @ D-H |
|
|
|
|
|
2/20/2018 |
6. Deposit/Hancock
(12-8) |
|
|
|
|
|
59-53 |
|
|
|
|
11. Edmeston (11-9) |
|
|
|
|
|
65-47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|